KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14257563
nr 1425 7563
Gunnar Mossberg
(1903-1983), Sverige
Oljemålning, Vinterbild, Lundagatan, Stockholm. Signerad. Olja på duk, 45x54, yttermått inklusive ram: m61x69 cm
Gunnar Mossberg, född 1903 i Stockholm, död 1983, svensk målare.
Utrop:
500 kr
Såld:
200 kr
måndag 18 oktober 2021
kl 20:24:21
100 kr
150 kr
Gunnar Mossberg
Läs mer om Gunnar Mossberg